ŽáciA3B - IV. třída skupina B
Vedoucí žáků:
Zícha Kamil
734 412 906

Třenéři:
Viktorin Pavel
606 043 431
Justa Tomáš
723 839 654
Počasí
Zcela nová Pravidla fotbalu vydaná ve spolupráci s Pravidlovou komisí FAČR. Platná od 01.07. 2016
Viktorie Černuc - žáci a přípravka

Doprava dětí na zápasy:                                             prosíme provozuschopné rodiče s auty :-)

2017 - zápasy DOMA2017 - zápasy VENKU
např. k zakoupení sady 15 ks kvalitních teplákových souprav ve dvou barevných kombinacích a devíti velikostech za velmi výhodnou cenu 6.990,00 Kč
Hledáme sponzory pro naše malé talenty,

Horký brambor
Při měkkém pošlapávání na špičkách nohou na místě přihrávky vnitřními stranami opakovaně z jedné nohy na druhou. Žádná noha si nechce nechat míč u sebe, a tak si ho lehkými ťuky přehazují jedna druhé
Obměny:
  • současně se otáčet vlevo, vpravo
  • postupovat vpřed (špičky více od sebe) a vzad (špičky více k sobě)
  • co nejvyšší rychlost (frekvenci) přihrávek

Posouvání míče nášlapy
Veď míč tak, že se ho dotýkáš rychle po sobě přední částí chodidla střídavě jedné a druhé nohy a vždy ho mírně posuneš vpřed. Nezakláněj se, udržuj tělo vzpřímené nad míčem. Pohybuješ se vlastně poskoky, což je namáhavé. Proto ve cvičení dělej přestávky nebo jej střídej s jinými cvičeními (vedení míče slalomem, obkružování předmětů, lehké ťuky z nohy na nohu). Obměny:
  • při každém dotyku chodidla s míčem stáhni míč trochu k sobě, budeš se tak pohybovat vzad; pamatuj, že za sebou musíš mít volný prostor – dokázal bys současně se občas ohlédnout za sebe?
  • zkus se stejným způsobem pohybovat do stran, jde to?
  • měň nepravidelně rychlost a směr svého pohybu s míčem

Zmijovité vedení míče jednou nohou
Veď míč vpřed tak, že ho co nejčastěji, jak to budeš stíhat, lehce kopneš vnitřní stranou nohy šikmo vpřed k sobě a hned vnější stranou stejné nohy šikmo vpřed od sebe a hned zase vnitřní stranou atd., bez stoupnutí nohy na zem. Míč se tak pohybuje po mírně klikaté dráze podobné té, jakou má na hřbetu zmije. Pozor, nevystrkuj za míčem jen nohu. Za míčem se musíš pohybovat celým tělem. Měň nohy.

Obraty s míčem
Cvičení je podobné obkružování předmětů, ale teď se musíš s míčem otočit na menším prostoru. Veď míč vpřed a každé 2 – 3 m se na 2 – 3 dotyky s míčem:
    a) vnitřní stranou nohy
    b) vnější stranou nohy
(už víme z 1. dílu, že s přetáčivým pohybem vnější strany nohy mohou mít začátečníci velké obtíže) obrať kolem dokola. Začínej obratnější nohou, pak procvičuj druhou nohu a potom je po  každém obratu střídej
Základní organizační ustanovení

Hráči 5+1:5+1
Hřiště 25x40m - 2 minihřiště na půlce
Branka 2mx5m, (3m-5m-tyče)
Čas 3x16-20min(max. 5min přestávky), 2x 25

Pro trénink i utkání je doporučeno zvolení míče č. 4 použít variantu odlehčený. (hmotnost 290-320g)
Cílem je:
a)    Učit děti hrát fotbal tím, že jej budou hrát v podmínkách a v prostředí, které odpovídají jejich postupně se měnícím tělesným a psychickým možnostem. Věkovým zvláštnostem musí být uzpůsobena hrací plocha, branky, míč, ale i pedagogické vedení dětí.
b)    Dostat nejmenší fotbalisty na hřiště a do hry, nikoliv do pozice náhradníků čekajících na to až budou smět hrát. Ve hře se potkávají momentálně lepší i horší hráči a vzájemně se potřebují k rozvoji svých herních možností.
c)    Úměrným počtem hráčů dosáhnout co největšího zapojení všech hráčů do hry, která dává šanci všem hráčům dát gól a učí je ve vyšší míře i orientaci před vlastní brankou.
d)    Držet světový trend převedení pozornosti hráčů, trenérů, rodičů a dalších diváků od počítání bodů k důležitějšímu pozorování, jak děti hrají, a k práci na jejich zlepšování.
e)    Celým systémem nabídnout lepší možnost získávat herní zkušenosti a zejména prožitky ze hry, které jsou motivací dětí k hraní fotbalu. Tato struktura motivace k fotbalu bude lépe odpovídat požadavkům na úspěch hráčů v dospělosti, což znamená i úspěch českého fotbalu v mezinárodním srovnání.

Fotbal - učebnice pro trenéry dětí (4-13 let)
Fotbal dětí není fotbalem dospělých a děti jsou důležitější než hra sama.
PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ ŽÁKŮ - Neuměřice
16. 8. 2016
Žáci sehráli první přípravné utkání s žáky Neuměřic na jejich hřišti, po velmi pěkném výkonu vyhráli 0:1. Gól vstřelil Adam Nedvěd!
PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ ŽÁKŮ - Sazená
21. 8. 2016
Starší a zkušenější soupeř nás přehrál 6:0. I takové výsledky jsou potřeba... :-)


ROZPIS - Mladší žáci 2016